KDY PO PORODU ZAČÍT CVIČIT?

KDY PO PORODU ZAČÍT CVIČIT?

Ikona hodin22. 8. 2022

Je 9 měsíců málo nebo moc? Jak se to vezme. 9 měsíců jsme pod srdcem nosily poklad v podobě miminka. 9 měsíců se nám měnilo tělo. Zvykaly jsme si na velkou dávkou změn v podobě nabrání hmotnosti, hormonálních změn, změn těžiště těla, chutí, citlivějším čichem atd. Připravovaly se na úplně novou životní roli.

A teď zcela upřímně. Kdo z vás se na konci těhotenství netěšil na to, až už bude mimčo venku? Těhotenství uteklo tak rychle, že si známí nemuseli stačit ani všimnout a mohly si myslet, že vaše změna vzhledu je jen jojo efekt po ketodietě :D. 

Je 9 měsíců málo nebo moc? Devítka je právě také to číslo v měsících, které bychom měly také minimálně dopřát na návrat těla zpět a NECHVÁTAT!

BUĎ KE SVÉMU TĚLU TRPĚLIVÁ A LASKAVÁ. VĚNUJ MU POZORNOST, ZNOVU SE NA NĚJ NAPOJ A ONO TI TO VRÁTÍ.

V porodnici jsme “zfetované” vlastními hormony nebo léky na bolest v případě císařského řezu. Když nám to poporodní stav dovolí, můžeme pomalinku začít. Uvědomovat si nastavení těla v různých pozicích, dech, zavnímat i pánevní dno. 

Po propuštění z porodnice se zaměříme i na běžné činnosti jako je pozice při kojení, jak stojím při přebalování, jak vstávám z postele atd. a seznamujeme se se změnami, které po porodu nastaly. Pokud to je možné, období šestinedělí věnujte jen sobě a miminku. Mělo by to být hlavně o odpočinku a seznamování s novým členem rodiny. Když se na to cítíme, vyrazíme na procházku s kočárkem na čerstvý vzduch. Chůze je skvělá rehabilitace. 

Právě po šestinedělí vás zkontroluje lékař a když je vše v pořádku, můžete začít pomalu cvičit. Po císařském řezu se doporučuje necvičit 3 měsíce. Rozlišujme ale cvičení a cvičení. Na druhy jako je kruháč, skákání, běh nebo divočejší aktivity ještě chvíli počkáme a můžeme začít až budeme mít v pořádku střed těla. Důležité je nechvátat a přidávat si postupně.

Mé kurzy tedy můžete navštěvovat po kontrole v šestinedělí, která proběhla v pořádku. V případě císařského řezu je na individuálním posouzení, zda se už na cvičení cítíte po těch šesti týdnech nebo si pauzu ještě chviličku prodloužíte. Nemusíte se ale bát, začínáme postupně a cviky zvládne každý. Není problém variantu individuálně upravit přesně podle pocitů. 

Spolu to zvládneme!

Aktuálně
vypsané
kurzy

Doporučené

CVIČENÍ JAKO POMOCNÍK K VYTOUŽENÉMU MIMINKU

Ikona hodin30. 1. 2023

Milé maminky,  ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Moc mě hřeje u srdce, že nyní se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.

KDY PO PORODU ZAČÍT CVIČIT?

Ikona hodin22. 8. 2022

Je 9 měsíců málo nebo moc? Devítka je právě také to číslo v měsících, které bychom měly také minimálně dopřát na návrat těla zpět a NECHVÁTAT!

PROČ STOJÍ ZA TO O SEBE PO PORODU PEČOVAT?

Ikona hodin10. 8. 2022

Zamyslela ses někdy nad tím, jak se cítíš? Jestli o tebe někdo pečuje?

Více o mně
Stojící Martina Řepová

Z ČEHO MŮŽEŠ VYBÍRAT

ZŮSTAŇ VE FORMĚ
ZŮSTAŇ VE FORMĚ

ZŮSTAŇ VE FORMĚ

LZE CHODIT I NA JEDNOTLIVÉ LEKCE. Kurz doporučuji těm z vás, které chcete ve zdravotním cvičení pokračovat.  Přidej se k nám. Cvičení probíhá 1x týdně v malé skupince maminek . Lekce na sebe navazují a trvají po dobu 7 týdnů.

CVIČENÍ VE FIRMĚ

CVIČENÍ VE FIRMĚ

Záleží vám na zdraví vašich zaměstnanců? Sedíte většinu času u počítače? Právě pro vás je určena varianta CVIČENÍ VE FIRMĚ. Přijedu přímo za vámi a vymyslím variantu dle vašich individuálních potřeb (hodinové individuály, skupinové lekce nebo třeba jednorázový worshop.

POPORODNÍ WORKSHOP
POPORODNÍ WORKSHOP

POPORODNÍ WORKSHOP

Workshop doporučuji, pokud si nemůžeš dovolit chodit na lekce pravidelně. Shrneme si to nejdůležitější, na co si dát po porodu pozor. Cviky si vysvětlíme i v anatomických souvislostech.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE
INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Nemáš ráda cvičení ve skupině nebo mě chceš mít jenom pro sebe (a kamóšku/y)? Máš specifický problém nebo chceš vypilovat techniku? Středa a pátek odpoledne, čtvrtek dopoledne nebo po individuální domluvě.

KURZ CVIČENÍ PO PORODU
KURZ CVIČENÍ PO PORODU

KURZ CVIČENÍ PO PORODU

Poslední kurz před prázdninami. INTENZIVNÍ 4-dílný kurz po 80 min. 24.5-14.6.2023 od 16 do 17:30 hod. Přidej se k nám. Cvičení probíhá 1x týdně v malé skupince maminek . Lekce na sebe navazují.