Milé maminky,
ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Níže si můžete přečíst její referenci, která opravdu zahřála u srdce, protože už se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.
"S Martinou jsem začala záměrně cvičit v době, kdy jsem plánovala těhotenství. Věděla jsem, že moje pánevní dno není ok a obávala jsem se, jak zvládnu těhotenství a porod, protože je to zátěž. Cvičení bylo velice příjemné, co mě překvapilo - bylo super během něj věnovat denně chvilku sama sobě. To jsem potřebovala! Jsem si jista, že i díky Martě dnes chovám půlroční Laurinku a po porodu mne netrápí žádné potíže. Vždy, když cítím, že je to potřeba, zacvičím si sestavičku. Z lekcí tedy už čerpám víc než rok a půl a všem jejich návštěvu moc doporučuji :)"
Když se mě tedy ptají ještě bezdětné ženy, kdy ideálně začít cvičit, odpovídám, že je vhodné napravit pohybové stereotypy (pokud nějaké jsou) už před otěhotněním. V těhotenství se můžeme potkávat také a ukázat si třeba úlevové pozice proti bolestem zad nebo natrénovat dech, který využijete nejen u samotného porodu.
Co z toho všeho vyplývá?
NEJIDEÁLNĚJŠÍ CVIČENÍ JE TO PREVENTIVNÍ.
Milé maminky, ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Moc mě hřeje u srdce, že nyní se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.
Je 9 měsíců málo nebo moc? Devítka je právě také to číslo v měsících, které bychom měly také minimálně dopřát na návrat těla zpět a NECHVÁTAT!
Zamyslela ses někdy nad tím, jak se cítíš? Jestli o tebe někdo pečuje?