Mamabody logo

Terka

Patřila jsem mezi ty, které těhotenství změní k nepoznání. Přibrala jsem 25 kg a k tomu se od 3. měsíce těhotenství nesměla kvůli hrozícímu riziku ani hnout. Bolelo mě celé tělo tak, jako nikdy předtím.

Po císařském řezu to bylo ještě horší. Celé šestinedělí jsem se sama skoro nedokázala zvednout z postele, nedokázala jsem se opřít na gauči ani o židli.

Pak jsem dostala kontakt na Marťu. Sešly jsem se a začaly pracovat na posílění vnitřních svalů, které jsem neměla ani tušení, že mám. Zpočátku šlo všechno hodně pomalu, dlouho jsem nezvládla v leže ani zvednout nohy, ale díky cvičení jsem cítila pokroky. Týden co týden mě moje tělo bolelo čím dál tím míň a já se postupně dokázala zvednout z gauče, přes bok z postele.

Dnes jsem po císařském řezu 8 měsíců a cítím se jako bych snad nikdy těhotná nebyla. Marťa mi ukázala, jak můžu jizvu masírovat, jak procvičovat pánevní dno, jak se zvedat, nosti miminko i nákup.

Vím, že jenom díky jejím znalostem a pomoci, všechno tohle zvládám a jsem jí neskutečně vděčná :). Tisíckrát děkuju. Znovu se ve svém těle cítím dobře.