Mamabody logo

Růženka

Porodní asistentka

Z pohledu porodní asistentky jsem si (v rámci několikaletého vedení předporodních kurzu) nemoha nevšimnout, že se budoucí maminky zaměřují hlavně na porod, ale co bude po porodu už příliš neřeší. Kontrolou po šestinedělí u gynekologa to nekončí. Každá žena, ať měla porod těžký či snadný, spontánní nebo císařským řezem, měla by navštěvovat poporodní cvičeni. Je to přínosem několik týdnů i let po porodu.

Pánevní dno je po porodu oslabené a cviky se musí volit vhodně, aby pomohly a spíše neublížily.

Vaše tělo potřebuje cvičit jinak než podle videa na internetu bez kontroly. Bude vám vděčné.

Na vlastní kůži jsem si poporodním cvičením prošla a nemůžu si ho vynachválit. Naučíte se, jak s tělem pracovat v běžných činnostech (jízda s kočárkem, péče o miminko), aby vás nebolela záda, netrápilo vás pánevní dno či povolený střed těla. Kurz cvičení po porodu je komplexní. Zaměřovaly jsme se třeba i (pro někoho překvapivě) na postavení nohou, nastavení hrudníku, pánve,…

Marťa je skvělá lektorka s individuálním přístupem a super vás namotivuje. Vysvětlíte si, jaké cviky jsou a nejsou vhodné a proč. Pomůže vám s diastázou, jak zaktivovat pánevní dno atd. Naučíte se ovládat svaly o kterých jste ani nevěděla, že je máte. Dalším plusem je, že přijdete na jiné myšlenky a máte chvíli pro sebe.

Těším se až moje skoro roční dcera vydrží také s někým jiným než se mnou a já opět zavítám k Martě na lekci. Moje tělo to už potřebuje a doma si tak pěkně a v klidu nezacvičím.

Doporučuji být trpělivá a na své tělo nespěchat.

 

 

 

"Po několika letech po absolvování kurzu jsme si s Růženkou role obrátily a právě ona  byla mou porodní asistentkou u porodu dcery". Martina