Mamabody logo

Alča

zdravotní sestra

Tento kurz s Marťou můžu ostatním maminkám doporučit. Těžím z něj v podstatě doteď a z mého pohledu to byly dobře investované peníze.

Poměrně během krátké doby lze poznat, jak se tělo dává dohromady a poporodní problémy postupně mizí. Marťa umí srozumitelným způsobem cviky vysvětlit, předvést - právě v prvních hodinách u cviků na svaly pánevního dna nelze pouhým okem poznat, že cvičíte. Přesto správnost provedení cviků a soulad s dechem je jedno z nejdůležitějších cílů kurzu...a není to úplně jednoduché.

Ničeho se nemusíte bát. Na jednom kurzu je maminek akorát tolik, aby se lektorka mohla chvilkami během hodiny věnovat každé zvlášť, tudíž jej každá zvládne. Postupně se přechází i na cviky zlepšující fyzičku. Nejde přímo o dynamické cvičení, zato s maximálním efektem na zlepšení či vymizení poporodních nepříjemnosti, a ty v určitě míře trápí po porodu každou z nás.
 

Nemluvě o ,,zlaté” hodince času věnované sobě a vlastnímu tělu. Je fajn se mu naučit naslouchat a od mrňouska si krátce jednou týdně odpočinout.

Marťa je v ČB už čím dál známější osoba v této specifické oblasti péče - individuálně vysvětlí, poradí, jak se hýbat, abyste vlastnímu tělu neublížily (v domácnosti, zvedání prcka, chůze s kočárkem,...), pomůže a dohlédne na správné provádění cviků s ohledem na celkový zdravotní stav každé maminky, a to jako zdravotník velmi oceňuji. Co k Martě coby lektorce popor.kurzu dodat? Pokud vím, pořád se v této problematice, i přes vlastní mateřský zápřah, vzdělává a je vidět, že ji práce baví. Lze s ní i v případě nejistoty ohledně nastoupení do kurzu vše dopředu probrat přes e-mail či určitě dnes i ostatní možnosti sociální sítě.

Rozhodně je fajn poznat se i s jinými mamkami (a zjistit, že jsme na tom s prcky a mateřstvím velmi podobně) a během cvičení není obvykle o legraci nouzi. S velkou pravděpodobností mě tam Marťa bude mit po druhém porodu znovu."